Harmonogram zajęć w przedszkolu :

Zajęcia  cykliczne;  rytmika i język angielski podstawowy odbywają się już od miesiąca Września .

Zajęcia dodatkowe zaczynamy od miesiąca Października.

juz od miesiąca Września.
Zajęcia dodatkowe zaczynamy od miesiąca Pażdzie
Cykliczne;  jak rytmika i język angielski w czesnym odbywają się
juz od miesiąca Września.
Zajęcia dodatkowe zaczynamy od miesiąca Pażdziernik

Zajęcia

Dzień Tygodnia

OD GODŹ 9.30

zajęcia rytmiki odbywają się indywidualnie dla każdej grupy

Jęz. Angielski

(dla wszystkich dzieci)

poniedziałek       OD GODŹ 9.30

zajęcia z języka angielskiego odbywają się indywidualnie dla każdej grupy

J.ANGIELSKI

PIĄTEK GODŹ.9.30

Tańce

Środa GODŹ.13.00

Logopedia

od godź.13.00

Zapisane dzieci

* Rytmika

Zajęcia z rytmiki prowadzi absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie, klasy wychowania muzycznego i organów. Pan Mariusz Kozak jest aranżerem, kompozytorem, współtwórcą audycji i bajek muzycznych dla dzieci oraz nauczycielem, podnoszącym swoje kwalifikacje poprzez  uczestnictwo w różnorodnych kursach i szkoleniach. Od 2004 roku prowadzi zajęcia z rytmiki w lubelskich przedszkolach. W naszym przedszkolu od samego początku.

Zadaniem zajęć z rytmiki jest edukacja muzyczna najmłodszych. Dzieci otrzymują szansę wielokierunkowego i harmonijnego rozwoju. Uczestnicząc w zajęciach dziecko rozwija nie tylko zdolności muzyczne, ale także szeroko pojętą sprawność fizyczną i umysłową, uczy się od kilku do kilkunastu układów tanecznych, umie zaśpiewać piosenki o różnorodnej tematyce, pogłębia swą wiedzę o świecie i wzbogaca zasób słownictwa, uczy się świadomego odbioru tekstów literackich, co jest niezmiernie ważne we współczesnej szkole.  Ćwiczy dykcję, rozwija wyobraźnię, mając niejednokrotnie możliwość współtworzenia zajęć, kształci słuch muzyczny, uczy się grać na różnych prostych instrumentach muzycznych, przygotowuje się do występów publicznych, zyskuje pewność siebie, rozwija pamięć słuchową, wzrokową i kinestetyczną, zyskuje umiejętność pracy w grupie, bardzo ważną we współczesnych realiach i wymaganą w szkole, uczy się korzystać z różnych ciekawych pomocy dydaktycznych, ma szansę ocalić słuch absolutny dzięki wczesnemu kontaktowi z muzyką.