„Radość Waszych Dzieci, jest dla Nas najlepszą nagrodą”

Tworząc „Oleńkę” pamiętałyśmy o sprawach najważniejszych dla bezpieczeństwa i środo- wiska stymulującego rozwój waszych pociech. Zadbamy, o to by spędzany u nas czas wypeł- niony był przede wszystkim aktywną i twórczą zabawą.

Znamy potrzeby dzieci i rodziców z teorii, jak i własnych doświadczeń. Każda z nas ma dzieci i na tej podstawie twierdzimy, iż jesteśmy gotowe stworzyć przedszkole, w którym dzieci będą szczęśliwe.

Praca w naszym przedszkolu opiera się na trzech podstawowych zasadach:

Rozwój Bezpieczeństwo Zabawa

Drodzy Rodzice

By zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i powiązania przedszkola i domu rodzinnego, ważnym jest aby rodzice wiedzieli co dzieje się w przedszkolu i uczestniczyli w imprezach i spotkaniach przeznaczonych dla nich.

Raz w roku odbywa się zebranie rodziców, lecz każdego dnia możecie rozmawiać z nami na temat swojego dziecka.

Pobyt w przedszkolu jest tylko jednym z etapów w życiu dziecka. Należy zdać sobie sprawę z tego, że nie będzie on przebiegał całkiem gładko i przyjemnie. Warto jednak dołożyć wszelkich starań, aby potencjalne trudności były drobne, nie urosły do rangi problemu i nie przyćmiły tego wspaniałego okresu w życiu człowieka, jakim jest tzw. wiek przedszkolny, wspominany zwykle, jako jeden z najradośniejszych okresów naszego życia.

A przedszkolu w trudnych dla dzieci chwilach jako nauczyciele przestrzegamy następujących zasad:

·    nigdy nie wyrywa dziecka z objęć rodziców;

·    umożliwianie rodzicom krótkiego pobytu w sali przedszkolnej;

·   umożliwianie wcześniejszego zabierania dzieci do domu;

·  uwzględniania indywidualne potrzeby dzieci posiadania swoich ulubionych zabawek, poduszeczek, przebywania ze starszym rodzeństwem;

·   uwzględniania indywidualnych nawyków żywieniowych dzieci;

·     stosowanie aktywnych metod pracy.

W efekcie takiego postępowania dzieci szybciej zaaklimatyzują się w przedszkolu oraz nabiorą zaufania do pracowników przedszkola.